Slaptai.Lt

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
                                     
Naujienos pasauliui apie Lietuvą



Lietuvos europarlamentaras: “Golovatovo byla dar nebaigta”

El. paštas Spausdinti

landsbergis_01Prof. Vytautas Landsbergis, vienas iš nepriklausomybės judėjimo “Sąjūdis” lyderių, šiandien atstovaujantis Lietuvos interesus Europos Parlamente, mano, kad Austrija ir Europa eina priklausomybės nuo Rusijos didinimo keliu.

Apie didėjančią Austrijos ir Europos priklausomybę nuo Rusijos prof. V.Landsbergis vėl prabilo duodamas interviu leidiniui “Die Presse”.

Nesusipratimai, kilę tarp Austrijos ir Lietuvos, regis, jau praeityje. Lietuvos ambasadorius grįžo į Vieną, pradėjo dirbti bendra komisija, narpliojanti Michailo Golovatovo reikalus. Po buvusio KGB darbuotojo Michailo Golovatovo sulaikymo ir greito paleidimo prabėgo ne mažiau kaip keletas mėnesių.

Tačiau prof. V.Landsbergis įsitikinęs, jog “ši byla ištirta ne iki galo”. Europarlamentaro V.Landsbergio įsitikinimu, šios bylos nebus galima laikyti užbaigtos tol, kol tokie žmonės kaip M.Golovatovas neatsidurs kalėjime. Straipsnio autorė Juta Zomerbauer primena “Die Presse” skaitytojams, kad Lietuva buvusį sovietinių slaptųjų tarnybų karininką kaltina tuo, kad ir jis esąs atsakingas už “kruviną 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, kada žuvo per dešimt Lietuvos gynėjų”.

Michailas Golovatovas taip greitai buvo paleistas todėl, kad Austrija patyrė milžinišką Rusijos spaudimą. Tokia europarlamentaro V.Landsbergio nuomonė. Jis įsitikinęs, jog politinė afera dėl M.Golovatovo paleidimo tėra aisbergo viršūnė, slepianti kur kas rimtesnę ir pavojingesnę problemą nei vieno asmens suėmimas ar paleidimas.

Omenyje turima Europos nepriklausomybė, europietiškos vertybės ir europietiška moralė, kurios vis dažniau iškeičiamos į politines nuolaidas Rusijai. Straipsnio autorė teigia, kad prof. V.Landsbergis ne sykį sulaukė priekaištų už tai, kad savo politinėse kampanijose žaidžia “antirusiška korta”.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis.

Parengta pagal “Die Presse” publikacijas.

2011.11.07

Skaitytojų komentarų sistema Disqus
 

Videostudija

Fotogalerija

Tautos ir likimai


Žymėti ir dalintis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Statistika

Portalo lankytojai iš viso atvertė puslapių : 3642676
Dabar lankosi:  svečių - 100 

Už teisingumą

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
       Butu nuoma
       eSports zaidimai
       Butų remontas
       Apsaugos sistemos

      PASIEKIMAI


       Personalas.net
       Milijonieriaus testas
       Darbas, darbo!
       Permainų knyga